ترمیم تگرگ خوردگی بدنه اتومبیل

بسیار پیش می‌آید که در مسافرت‌ها و گشت‌وگذارهای خارج از شهر با شرایط جوی بد مواجه می‌شویم و باد و باران رانندگی را کمی سخت می‌نمایند، خصوصاً تگرگ‌ها گاه چنان درشت و حجیم هستند که دید را کور و بدنه خودرو را دچار آسیب نموده و آن را نیازمند به انجام یک صافکاری حرفه‌ای به‌منظور برطرف نمودن معایب ایجادشده می‌نمایند. تجهیزات و متخصصین مجرب در کنار هم توانایی برطرف نمودن آثار تگرگ خوردگی را از بدنه خودروها دارند و فرورفتگی‌های آنها را با بهترین کیفیت مرتفع می‌کنند.

حرفه صافکاری امروزه تحولات عظیمی را به خود دیده و کمتر پیش می‌آید با مشکلی چون تگرگ خوردگی، پولیش، صافکاری خودروهای لوکس و … مواجه شویم و این عزیزان قادر نباشند، به‌راحتی و با کمترین هزینه آن را اجرا نمایند.

درصد صدمات وارده به اتومبیل در صورت برخورد تگرگ:

هیچ‌گونه نیازی به نگرانی در مورد نقاط آسیب‌دیده اتومبیل با تگرگ نیست، زیرا اغلب هم‌زمان و هم هزینه کمتری نسبت به دیگر صدمات در این نوع خاص صرف می‌شود و احتمال وارد شدن آسیب به دیگر نقاط بدنه حین انجام کار بسیار پایین است، بدین ترتیب می‌توان مطمئن بود، رنگ دست‌نخورده و بدون ریختگی باقی بماند.
نیروی ماهر و دستگاه‌های مخصوص نقاط آسیب‌دیده را به حالت اولیه خود بازگردانده و یک صافکاری حرفه‌ای را به نمایش می‌گذارند. فقط زمانی مشکل محسوس می‌شود که این تگرگ‌ها رنگ سقف و کاپوت‌ها را برده و فرورفتگی‌ها را با رنگ‌پریدگی همراه ساخته باشند.

هر نوع تغییرات جوی ممکن است آثار ناخوشایندی بر بدنه خودروها بگذارند، ازاین‌رو توصیه می‌شود اتومبیل‌ها در جو نامناسب در محیط‌های سرپوشیده توقف نمایند، درصد آسیبی که از تگرگ به بدنه خودروها اعمال می‌شود، متغیر بوده و از فرورفتگی تا رنگ بریدگی را شامل می‌شود.

چگونگی برطرف نمودن تگرگ خوردگی:

اکنون صافکاران به مدد ابزارهای ویژه قادرند به رفع مشکلات جزئی چون برخورد تگرگ با بدنه و نمونه‌های عمیق مانند تصادفات بپردازند. دستگاه‌های مکش و تگرگ کشی از مواردی هستند که برای آسیب‌های وارده توسط تگرگ کارآمد و عالی عمل می‌کنند. این ابزارآلات ترمیم این نوع صدمات به بدنه را از گذشته راحت‌تر و اصولی‌تر نموده‌اند، به‌گونه‌ای که می‌توان گفت امروزه کمتر مجموعه صافکاری حرفه‌ای است که خود را به این تجهیزات مجهز نکرده و پا به این عرصه نهاده باشد.

اگر صافکار انتخابی شما به توانایی‌های لازم مجهز بوده و تجهیزات به‌روز را در اختیار دارد، می‌توان اطمینان داشت که تگرگ خوردگی اتومبیل شمارا بدون رنگ به انجام رساند.

مراحل مختلف ترمیم بدنه در تگرگ کشی:

صافکاران برای اجرای صحیح فعالیت خود نیاز دارند تا مراحل مختلفی را طی کنند تا نتیجه قابل‌قبول متناسب با سطح آسیب‌دیدگی به دست آید. ازاین‌رو به ذکر مراحل صافکاری در زمان تگرگ خوردگی به‌منظور آشنایی بیشتر شما عزیزان می‌پردازیم.

  • مرحله اول:

یک تیم متخصص به بررسی میزان خسارت پرداخته تا ابعاد، عمق و وسعت آن به‌صورت دقیق آشکار شود. در این مرحله نوع آسیب مشخص‌شده و بررسی می‌شود که رنگ سلامت کامل خود را حفظ نموده یا براثر برخورد و ضربه دچار ترک و یا ریختگی شده است.

  • مرحله دوم:

در اینجا ابزارها به‌کارآمده و فرورفتگی‌ها یکی پس از دیگری ترمیم می‌شوند. البته اگر علاوه بر آسیب خط و خش نیز بر بدنه ایجادشده باشد، در این صورت روش کار متفاوت بوده و باید احتیاط بیشتری حین فعالیت صورت گیرد تا این خراش‌ها زمینه ریزش رنگ را فراهم نکنند. در این زمان صافکاران با ابزارهای پلاستیکی و بدون اعمال فشار به برطرف نمودن فرورفتگی‌ها اقدام کرده تا رنگ ثبات خود را حفظ نماید و فرونریزد.

  • مرحله سوم:

گاهی حجم فرورفتگی به‌واقع زیاد و در اندازه‌های بزرگی است که در این صورت استفاده از ابزارهای مکش پرقدرت تنها راه چاره است. این دستگاه‌ها به درجه تنظیم فشار مجهز بوده و قادرند متناسب با میزان فرورفتگی، عملکرد خود را تغییر دهند.

موفق‌ترین صافکاری در تگرگ کشی وترمیم بدنه خودروها:

اگرچه همان‌طور که گفتیم ابزارهای و فناوری‌های روز توانسته‌اند، وخیم‌ترین صدمات را جبران نمایند، اما به‌راستی تا تبحر و توانایی یک صافکار ماهر و باتجربه در این میان نباشد، بهترین دستگاه‌ها نیز نمی‌توانند اثربخشی جالب‌توجهی را از خود نشان دهند.
هر صافکاری حرفه‌ای مطمئناً تا حد زیادی به ابزارها وابسته است، ولی آنچه در برطرف نمودن مشکلاتی چون تگرگ خوردگی مهم است توجه به نوع آسیب و شناخت روش مناسب بوده تا فعالیت صافکار به‌جای ترمیم به گسترش نقاط آسیب‌دیده کمک نکند.

اگر علاقه‌مند هستید با نمونه کارهای مجموعه تهران صافکار بیشتر آشنا شده تا به توانایی‌ها و تخصص ما اطمینان نمایید، حتماً به پیج اینستاگرام ما سری بزنید و مطالب ما را دنبال کنید.

 

اسکرول به بالا