صافکاری با ساکشن یکی از خدمات مهم در مراکز صافکاری

اگر به حرفه صافکاری و نکات پیرامون آن آشنایی داشته باشید تا حدودی می‌دانید که صافکاری با ساکشن یا دستگاه مکش جزئی از عملیات صافکاری بدون رنگ محسوب شده و اغلب دارندگان خودروهای لوکس که نگران فرورفتگی‌های بدنه اتومبیل خود هستند تا مبادا حین انجام عمل صافکاری و ترمیم بدنه، رنگ خودرو آسیب ببیند به این روش روی می‌آورند.

نحوه انجام صافکاری بسیار مهم بوده و می‌تواند بر قیمت ماشین تأثیر بگذارد. روش‌های ترمیمی گذشته نه‌تنها معایب را به‌خوبی پوشش نمی‌دهند، بلکه گاه مکان‌ترمیم چنان واضح و در چشم بود که حتی افراد غیرحرفه‌ای نیز آن را به‌راحتی تشخیص می‌دادند اما روش‌های نوین صافکاری توانسته است ماشین‌های لوکس و گران‌قیمت را از دغدغه افت قیمت برهاند.

بررسی صافکاری با ساکشن یا دستگاه مکش:

باآنکه صافکاری با ساکشن جزء روش‌های نوین به شمار می‌رود، اما هزینه‌ای کمتر نسبت به نمونه‌های دیگر صافکاری را به خودروداران تحمیل می‌کند و با مسیر به‌مراتب حرفه‌تری که طی می‌کند، زمان کمتری را نیز از صاحبان خودروها می‌گیرد.

این نوع صافکاری را می‌توان نمونه‌ای مدرن و از روش‌های ترمیمی دانست که پس از انجام، محل آسیب‌دیده قابل‌تشخیص نیست. بدین ترتیب می‌توان آن را یکی از خدمات مراکز حرفه‌ای صافکاری و نقاشی به‌حساب آورد که علاقه‌مند به استفاده از فناوری‌های روز هستند.

نحوه کار دستگاه ساکشن یا مکنده:

فرورفتگی‌های بدنه را اغلب با دو روش به حالت اولیه بازمی‌گردانند. استفاده از دستگاه دودستی و یا دستگاه مکش که متناسب با مکان فرورفتگی صورت می‌گیرد. از دودستی در محل‌هایی که امکان تنظیم دستی وجود دارد بهره برده و در غیر این صورت به سراغ صافکاری با ساکشن می‌روند و فرورفتگی‌ها را تعمیر می‌کنند.

ساکشن با قرار گرفتن بر نقطه فرورفته و ایجاد خلأ، یک فشار منفی را به نقطه آسیب‌دیده وارد ساخته و از این فشار منفی در جهت بیرون کشیدن فرورفتگی استفاده می‌کند. نحوه کار دستگاه ساکشن به‌واقع بر ایجاد فشار در جهت مخالف قسمت غر شده خودرو است و باعث بیرون آمدن آن نقطه می‌شود.

اگرچه دستگاه ساکشن کار را به اتمام نرسانده و به یک صافکار حرفه‌ای در ادامه امر صافکاری نیاز است تا به کمک چکش‌کاری نقاط آسیب‌دیده را به‌خوبی ترمیم نماید اما به‌هرحال طی این فرآیند نقاط فرورفته به صورتی ترمیم می‌شوند که گویی از ابتدا آسیب‌ندیده بودند.

مراحل مختلف صافکاری با ساکشن:

با توضیحات ذکرشده حتماً تا حدی به مراحل کار آشنایی پیدا نموده‌اید اما به‌منظور تکمیل اطلاعات شما عزیزان به ذکر مراحل آن به‌صورت جداگانه می‌پردازیم.

مرحله اول تنظیم کلاهک به‌صورت صحیح:

این مرحله بسیار حساس بوده و به‌راستی به یک صافکار حرفه‌ای و متخصص نیاز دارد تا براثر انتخاب مکان نادرست قرارگیری کلاهک دستگاه، به‌جای ترمیم نقطه فرورفته باعث برآمدی بخش مسطح بدنه نشود.

مرحله دوم ایجاد خلأ به‌منظور انجام فرآیند صافکاری:

در این مرحله خلأ ایجادشده به کمک صافکار آمده و وی با گرفتن هوای داخل دستگاه و چسباندن بادکش بر روی قسمت موردنظر به صاف نمودن فرورفتگی اقدام می‌کند.

مرحله سوم انجام عملیات انتهایی:

دیگر تا حد زیادی آسیب برطرف شده، البته ممکن است نقاط ظریفی باقی‌مانده باشد که باید توسط ابزارهای دیگر صافکاری اصلاح شوند. در فرآیند صافکاری با ساکشن تمامی تلاش صافکار بر این استوار است که ترمیم بدون رنگ مجدد صورت گیرد اما در برخی موارد نیز به‌ناچار به رنگ‌کاری نیاز است که توسط این صافکاران با رعایت نکات آن به انجام می‌رسد.

صافکاری با دستگاه مکش به دو صورت عمومی و تخصصی:

با توجه به مزایایی که در صافکاری با دستگاه مکنده وجود دارد، بیشتر صافکاران به استفاده از آن روی آورده و در اکثر موارد از آن استفاده می‌کنند، به همین دلیل به دو صورت عمومی و تخصصی عرضه می‌شود.

بخش عمومی آن توسط اغلب صافکاران قابل‌اجرا است اما نمونه تخصصی آن نیاز به دانشی دارد که در حین انجام کار آسیبی به بدنه اتومبیل وارد نشود.

صافکاری با ساکشن مناسب چه خودروهایی است:

ازآنجایی‌که فناوری به‌کاررفته در صافکاری با ساکشن جزء روش‌های جدید محسوب می‌شود، بیشتر آن را برای خودروهای لوکس و وارداتی استفاده نموده که حفظ رنگ بدنه از نکات مهم در حین صافکاری این خودروها می‌باشد.

به‌راستی‌که انتخاب روش صحیح صافکاری نیاز به کارشناسی دارد و انتخاب بهترین راهکار به این راحتی‌ها صورت نمی‌گیرد و گاه یک روش واحد برای تمامی خودروها و آسیب‌های آنها کارساز نیست. ساکشن نیز اگرچه توانسته به رقیبی سرسخت در مقابل دیگر روش‌های صافکاری بدل شود ولی بدان معنا نیست که در تمامی صدمات وارده می‌توان حضورداشته و مشکلات را برطرف سازد.
در اینجا حضور کارشناسان برای یافتن راه‌حل موردنیاز الزامی است، شما عزیزان نیز اگر تمایل دارید با نحوه کار و میزان تخصص کارشناسان ما بیشتر آشنا شوید، در پیج اینستاگرام ما را از همراهی گرمتان بهره‌مند سازید.

اسکرول به بالا