صافکاری بدنه ماشین با روش‌های خانگی

آموختن هنر صافکاری و ترمیم بدنه خودرو با روش‌های جدید آن‌هم در منزل که کمتر ما را مهمان صافکاران عزیز نماید، در رأس فعالیت خودروداران است تا نیاز به حضور در تعمیرگاه و صرف هزینه کاهش یابد. البته بسیاری نیز زیرکی به خرج داده و از همان ابتدا با خرید اتومبیل‌هایی با پوشش سرامیکی خیال خود را برای پولیش و صافکاری راحت نموده و از بدنه مستحکم این خودروها نهایت بهره را می‌برند.

اگرچه صافکاری و ترمیم نقاط فرورفته کوچک در منزل شاید کمی دور از ذهن باشد اما با مجهز شدن به هنر صافکاری و ترمیم بدنه خودرو با روش‌های جدید در منزل می‌توان معایب احتمالی را برطرف نمود و فقط برای موارد سخت‌تر مزاحم صافکاران این قشر زحمت‌کش شد.

صافکاری آسیب‌های جزئی اتومبیل در منزل:

با ازدیاد تعداد خودروها در خیابان شاید بارها در ماه و یا حتی هفته با انواع خط و خش بر پیکر اتومبیل خود مواجه شویم و همین امر باعث شود تا زمانی که آسیب‌دیدگی گسترده‌ای صورت نگرفته به سراغ مراکز صافکاری سطح شهر نرفته و با آموزش هنر صافکاری و ترمیم بدنه خودرو با روش‌های جدید به‌سرعت آسیب‌ها را مرتفع نماییم تا هم از فشار مالی بر خود کمی بکاهیم و هم براثر سهل‌انگاری آسیب‌ها، وسیع‌تر و رفع آن‌ها مشکل‌تر نشود.

در ادامه با انواع روش‌های متنوع صافکاری خانگی که شمارا تا حد زیادی از رفتن به تعمیرگاه بی‌نیاز می‌کند آشنا می‌سازیم.

روش‌های متنوع صافکاری خانگی با آب جوش برای فرورفتگی‌ها:

روش‌های متنوعی برای صافکاری اتومبیل با آب جوش وجود دارد که بسته به جنس قسمت آسیب‌دیده انتخاب می‌شود و در بسیاری موارد نیز کارساز بوده و نتیجه درخشانی را نصیب ما می‌کند.

  • فرورفتگی‌های سطحی:

در اینجا شاید گمان همگان استفاده از هنر صافکاری و ترمیم بدنه خودرو با روش‌های جدید به کار بردن ابزارهای جدید باشد، حال‌آنکه تنها خلاقیت است که در این روش‌ها خودنمایی کرده و گاه مشکلات بزرگ را نیز مرتفع می‌نماید. شما در فرورفتگی‌های سطحی فقط با پاشیدن مقداری آب داغ به بدنه نه تا حدی که باعث تغییر رنگ شود و استفاده از یک تلمبه پلاستیکی می‌توانید فرورفتگی‌ها را اصلاح‌کرده و نقطه آسیب‌دیده را به حالت ابتدایی بازگردانید.

  • فرورفتگی‌های عمیق:

گاهی فرورفتگی‌ها بسیار عمیق بوده و علت آن ضربات سنگینی است که در بیشتر وقت‌ها سپر اتومبیل‌ها را درگیر می‌سازد. برطرف نمودن چنین معایبی به علت جنس پلاستیک سپر راحت‌تر بوده و شما فقط نیاز دارید کمی آب جوش بر محل فرورفته ریخته و بدون کمک پمپ لوله‌بازکن و با ضربات متوالی در پشت قسمت فرورفته، بخش آسیب‌دیده را اصلاح نمایید.

روش صافکاری خانگی با سشوار برای فرورفتگی‌ها:

هنر صافکاری و ترمیم بدنه خودرو با روش‌های جدید و خانگی در اینجا به سشوار و گرمای آن اختصاص می‌یابد. در اینجا خودروداران ابتکار عمل به خرج داده و ابتدا با سشوار به گرم نمودن محل فرورفته اقدام می‌کنند و پس از گرم شدن کامل محل با درجه حرارت مناسب سشوار، شروع به اصلاح منطقه آسیب‌دیده با تلمبه می‌کنند، البته اگر گمان می‌کنید تلمبه شما توان کافی ندارد، این مسئولین خطیر را می‌توان بر عهده جاروبرقی گذاشت و با مکش خوب آن فرورفتگی سطحی را بهبود بخشید.

روش صافکاری خانگی با یخ خشک برای فرورفتگی‌ها:

بسیاری نیز برای برطرف نمودن محل فرورفتگی از یخ خشک در این راستا کمک می‌گیرند، این روش نیز کارساز بوده به‌شرط آنکه در فاصله‌های زمانی مشخص 5 دقیقه‌ای این عمل را انجام داده و از سرمای ایجادشده برای رفع مشکل به وجود آمده بهره ببرید.

در این مرحله از هنر صافکاری و ترمیم بدنه خودرو با روش‌های جدید یخ خشک را به قسمت‌های فرورفته مالیده و پس از گذشت زمان شاهد بهبود منطقه آسیب‌دیده می‌شوید.

روش صافکاری خانگی بارنگ‌های پرکننده برای خراشیدگی‌ها:

مسلماً دیدن خط و خش‌ها بر روی درب‌ها، سپر و بدنه اتومبیل دل‌خراش است و بسیاری با دیدن کوچک‌ترین آسیبی به سراغ صافکاران می‌روند اما اگر هنر صافکاری و ترمیم بدنه خودرو با روش‌های جدید را بی آموزید دیگر نیازهای کوچک صافکاری خود را می‌توانید در خانه برآورده سازید.

مطمئن شوید که آسیب تا حدی است که نیاز به تخصص و مهارت یک صافکار حرفه‌ای ندارد، سپس خود دست‌به‌کار شده و به کمک رنگ‌های پرکننده خراش‌ها را محو نمایید، درنهایت با سمباده زدن محل خراش، تلاش کنید یک سطح یکدست را پدیدآورید.

بسیاری نیز وارد مراحل حرفه‌ای‌تر شده و پولیش و واکس را نیز به ادامه فعالیت صافکاری خود اضافه می‌کنند و به‌راستی یک صافکاری خانگی بی‌نقص را رقم می‌زنند.

 

اسکرول به بالا