فرآیند لیسه گیری خودرو شامل چه مراحلی می‌شود

همیشه خراش‌ها بر سطح بدنه اتومبیل‌ها در یک درجه و عمق نبوده و در مراحل پیشرفته آسیب، نیاز به عملی به نام لیسه گیری وجود دارد که در این روش فرد تعمیرکار با آموزش صافکاری و نقاشی ماشین به‌صورت علمی و کاملاً فنی به برطرف نمودن خراش‌های عمیق با راه و روشی مخصوص به خود می‌پردازد.

نمی‌توان نادیده گرفت که گستره برخی از صدمات چنان بالا است که با انجام فعالیت‌های رایج نمی‌شود به برطرف نمودن آن‌ها اقدام نمود، به همین دلیل با لیسه گیری و پس‌ازآن پولیش اصولی بدنه خودرو عملیات خش‌گیری را به بهترین نحو ممکن به انجام می‌رسانند.

چه زمان‌هایی به عملیات لیسه گیری نیازمندیم:

لیسه گیری فعالیتی ورای خش‌گیری‌های سطحی است که بارنگ‌های پرکننده اصلاح‌شده و آثار محو ‌گردد. این روش توانمندتر و پرقدرت‌تر ظاهرشده و آسیب‌های وسیع و سرتاسری که احتمال صدمات جبران‌ناپذیر به رنگ بدنه رادارند، به‌راحتی برطرف می‌سازد.

گاهی رنگ خودروها به‌گونه‌ای ترک‌خورده که احتمال ریزش وسیع رنگ بدنه وجود دارد در این هنگام آموزش صافکاری و نقاشی ماشین اگر به‌صورت تخصصی ارائه‌شده باشد، فرد صافکار را مجهز کرده و به وی این اجازه را می‌دهد که وارد عمل شده و با لیسه کشی بدنه آسیب‌دیده خودرو را ترمیم نماید.

مراحل مختلف لیسه کشی خودرو:

به‌هرحال برای آنکه بتوان بر اساس آموزش صافکاری و نقاشی ماشین به لیسه کشی پرداخت و نتیجه‌ای عالی را فراهم کرد، باید این پروسه به‌صورت دقیق و بر اساس اصول فنی به اجرا درآید تا رفع خراش‌های عمیق به‌صورت کامل به انجام رسد.
در ادامه باهم این مراحل را مرور می‌کنیم تا از جزئیات فرآیند لیسه گیری مطلع شوید.

1.شست‌وشوی محل آسیب‌دیده:

شست‌وشوی محل آسیب‌دیده آن‌هم با مواد شوینده مخصوص اولین گامی است که توسط متخصصین امر صورت می‌گیرد. این عزیزان برای رؤیت بهتر نقاط آسیب‌دیده به این عمل اقدام می‌نمایند.

2.ررسی مکان آسیب‌دیده در زیر نور ماوراءبنفش:

بعد از مرحله شست‌وشو نوبت به بررسی مکان آسیب در زیر نور خورشید و انعکاس آن می‌رسد تا از شدت، وخامت و مساحت مکان و عمق فاجعه آگاهی یابند. این عمل، تخمین دقیقی را در اختیار این افراد قرار می‌دهد.

3.استفاده از بتونه‌کاری:

حال زمان استفاده از بتونه سنگی به‌منظور پر نمودن محل خراش رسیده است، در این مرحله رنگ خشک و بتونه سنگی به کمک هم نقاط فرورفته را پر می‌نماید. آموزش صافکاری و نقاشی ماشین ، در این مرحله صافکار را ملزم می‌کند تا دقیقاً متناسب با کد رنگی خودرو رنگ خشک را انتخاب و مورد بهره‌برداری قرار دهد.

4.انجام عمل لیسه گیری یا لیسه کشی:

در این مرحله متخصصین ابتدا منتظر جذب رنگ توسط بدنه شده و بعد از اطمینان از این عمل، اقدام به لیسه گیری می‌نمایند. این مرحله دارای اهمیت فوق‌العاده‌ای است زیرا قبل از پولیش قرارگرفته و در آن با لیسه نرم به پاک نمودن اضافات رنگ پرداخته و سطح را کاملاً یکدست و یکنواخت می‌نمایند.
امتناع از عمل لیسه گیری باعث کاهش کیفیت شده و نتیجه نهایی آن‌قدرها که باید دل‌چسب و بی‌نقص ظاهر نمی‌شود. لیسه گیری با پاک نمودن رنگ اضافی اطراف منطقه فرورفته مانع کدر شدن اطراف خراش شده و درنهایت رنگی درخشان‌تر و بی‌عیب‌تر را تحویل می‌دهد.
ازاین‌رو لیسه گیری یکی از مهم‌ترین مراحل کار در پروسه صافکاری بوده و از نکاتی است که طی آموزش صافکاری و نقاشی ماشین به افراد مایل به انتخاب این شغل ارائه می‌گردد. البته باید دقت داشت که این عمل فقط مخصوص خش‌های عمیق بوده و در مورد نمونه‌های سطحی کارایی ندارد.

5.پولیش ناحیه آسیب‌دیده:

یکی دیگر از مراحل عملیات خش‌گیری به پولیش اختصاص دارد که اگر توسط افراد زبده و کارآزموده انجام شود، دقیقاً متناسب بارنگ بدنه انتخاب‌شده تا کمترین آسیبی به رنگ خودرو وارد نشود. این مرحله کاملاً تخصصی بوده و توسط پولیش‌های جامد و دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود.

 

ناحیه خراش دیده پس از پولیش کاملاً ترمیم‌شده و فرورفتگی‌ها بهبود می‌یابند، در اینجا دقت در خشک بودن بدنه به‌منظور ممانعت از پخش شدن مواد پولیش و رنگ الزامی است.

6.واکس بدنه مرحله نهایی:

واکس اگرچه جزء مراحل انتهایی کار صافکاران است اما آن نیز مانند مراحل گذشته دارای اهمیت بوده و نباید به‌هیچ‌وجه از آن با سهل‌انگاری و بی‌توجهی رد شد. در هنگام انجام فرآیند واکس زدن خودرو انتخاب نوع واکس بر اساس دمای هوا و نوع کاربری خودرو اقدامی است که باید صورت پذیرد تا درنهایت خودرو مانند روز اول بدرخشد.

اسکرول به بالا