چگونگی تعمیر طلق چراغ خودروهای لوکس

مسلماً مشکلات فنی با هر سطح و حجمی که به سراغ اتومبیل‌ها بیاید، خودروداران را ناچار به حضور در انواع تعمیرگاه‌ها می‌نماید، همچنین آسیب‌های بدنه به خاطر اینکه بر ظاهر خودرو نیز تأثیر منفی می‌گذارند، قطعاً به‌عنوان یک رکن اصلی بلکه در رتبه‌ای بالاتر، در کنار مسائل فنی موردتوجه خودروداران هستند. اینکه صافکاری و نقاشی ماشین چقدر هزینه دارد ، بسته به نوع آسیب که رنگ را درگیر نموده یا در سطح آسیب به طلق چراغ و یا بدنه خودرو باشد، دارای نوسان و تغییرات چشم‌گیری است.
تعمیر طلق چراغ خودروهای لوکس یکی از نکات مهم در صافکاری ماشین است زیرا طلق ها وظیفه حمایت و پشتیبانی از سیستم روشنایی اتومبیل را بر عهده داشته و ترک برداشتن و شکستن آنها احتمال آسیب به چراغ و دیگر اجزای روشنایی را به همراه دارد.

 

مراحل مختلف ترمیم طلق چراغ خودروهای لوکس:

کمتر اتومبیل لوکسی را می‌بینیم که در نگاه اول چراغ‌های آن خودنمایی نکند به همین دلیل جزء عناصری هستند که کوچک‌ترین خراش و شکستگی به‌کلی ظاهر اتومبیل را از حالت ایدئال و زیبایی فوق‌العاده‌اش خارج می‌کند. البته که این موضوع چندان نگران‌کننده نیست و آشنایی متخصصان به صافکاری حرفه‌ای باعث شده به‌راحتی بتوان کیفیت ابتدایی را حتی از طلق‌های شکسته، بدون تعویض شاهد بود.
با مراحل مختلف ترمیم طلق چراغ خودروهای لوکس در ادامه همراهمان باشید.

مرحله اول:

شاید برای شما این سناریوی غم‌انگیز صافکاری و نقاشی ماشین چقدر هزینه دارد ، حتی زمانی که فقط نیاز به تعمیر طلق اتومبیل خود داشته باشید، برایتان تکرار شود، اما در اینجا بسته به مهارت تعمیرکار و به علت اینکه قرار نیست قطعه‌ای تعویض شود، هزینه چنان‌که باید گزاف و دور از ذهن نیست. جداسازی چراغ خودرو اولین فعالیتی است که برای تعمیر طلق بدان نیاز می‌باشد.

مرحله دوم:

در مرحله دوم باید به‌دقت تمامی آثار آلودگی از طلق زدوده شود تا بتوان مراحل تعمیر و اصلاح را به‌خوبی بر روی آن اعمال نمود.

مرحله سوم:

دیگر حالا نوبت محو نمودن خراش‌ها و صدماتی است که از کیفیت طلق کاسته و ظاهر آن را نازیبا نموده‌اند. سمباده و مواد شوینده تخصصی بهترین ابزارها در این زمان محسوب می‌شوند که هیچ نوع آثار ساییدگی را بر روی طلق باقی نمی‌گذارند.

مرحله چهارم:

حال باید فضاهای خالی بین قطعات شکسته و ترک‌خورده را پر نمود. در اینجا چسب‌های شفاف باقدرت عبور نور از درون ساختار خود به میان آمده و علاوه بر پر کردن خلأها مانع عبور نور و افت سطح کیفی روشنایی چراغ‌ها نمی‌شوند.

شفافیت این چسب‌ها به‌قدری است که نه‌تنها ردپایی از خود بر روی طلق باقی نگذاشته، گویی با بافت طلق پیوند می‌خورد و حتی در هنگام روشن شدن چراغ باعث ایجاد طیف‌های رنگی متفاوت نمی‌شود. عدم کاهش میزان تابش نور و ساختاری شیشه مانند از مزایای این چسب‌ها است البته به‌شرط آنکه با درصد و حجم دقیقی مورداستفاده قرار گیرند.

مرحله پنجم:

حذف نمودن برآمدگی‌های ایجادشده توسط چسب با سمباده‌های زبر مرحله بعدی است که سبب یکپارچگی و صیقلی شدن طلق می‌شود. در این مرحله متخصصان صافکار قادرند علاوه بر حذف برجستگی‌ها به برطرف نمودن خش‌های عمیق و سطحی باقی‌مانده نیز پرداخته تا درنهایت کاری بی‌نقص‌تر پدید آید.

کدری و ماتی برخی طلق ها بعد از ترمیم به علت کم‌توجهی به این مرحله است و نشان از این موضوع دارد که صافکار به‌خوبی نتوانسته به صیقلی کردن طلق بپردازد و وجود برخی خراش‌ها مانع عبور مناسب نور و روشنایی شده است.

در اینجا به پاسخ برخی که می‌پرسند صافکاری و نقاشی ماشین چقدر هزینه دارد ، می‌توان گفت همین ظرافت‌کاری‌ها است که در برخی موارد هزینه‌ها را دارای تغییر می‌کند. برخی صافکاران با توجه به این نکات حساس، کاری بی‌نقص‌تر و باکیفیت‌تر را ارائه داده ازاین‌رو هزینه‌هایی بالاتر را دریافت می‌کنند.

مرحله ششم:

تمیز نمودن مجدد طلق بعد از طی مراحل یادشده یک ضرورت دیگر است که اگر انجام نشود، به علت اینکه بعد از نصب طلق، هیچ دسترسی به محفظه داخلی توسط خودروداران وجود ندارد، این آلودگی ماندگار گشته و مانع انتشار مناسب نور می‌شود.

مرحله هفتم:

حال دیگر می‌توان به نصب مجدد طلق پرداخت، البته باید استانداردهای تعیین‌شده برای هر خودروی لوکس را مدنظر داشت و دقیقاً متناسب با آن عملیات نصب را به انجام رساند تا شاهد بروز مشکلی در این میان نباشیم.

اگر علاقه‌مند هستید با نمونه کارهای مجموعه طهران صافکار بیشتر آشنا شده تا به توانایی‌ها و تخصص ما اطمینان نمایید، حتماً به پیج اینستاگرام ما سری بزنید و مطالب ما را دنبال کنید.

اسکرول به بالا