چگونگی تعیین هزینه کارشناسی خودرو

همه افراد سعی می‌کنند، در هنگام وارد شدن صدمه به بدنه و رنگ خودرو حتماً به افرادی مراجعه نمایند که حرفه‌ای بوده و به ویژگی‌های صافکاری و نقاشی خوب آگاهی کامل داشته تا درنهایت کاری بی‌نقص را تحویل بگیرند. این امر به علت اینکه در تعیین هزینه کارشناسی خودرو در هنگام فروش تأثیر مستقیم گذاشته و برابر نقص فنی می‌تواند از قیمت اتومبیل بکاهد دارای اهمیت ویژه‌ای است.در هرزمانی خرید خودرو دغدغه‌های خاص خود را دارد و همیشه خریداران نگران معایب احتمالی موجود در بدنه و سلامت فنی وسیله نقلیه خود هستند که اگر قبل از خرید کشف نشود، مسلماً در آینده هزینه‌های سنگینی را بر دوش خریداران می‌گذارند. امروزه روش‌های نوین صافکاری کمک می‌کند تا انواع آسیب‌های عمیق و سطحی به‌گونه‌ای برطرف شوند که حتی دستگاه‌های سنجش بدنه اتومبیل، مجهز به فناوری‌های روز نتوانند معایب وارده را بیابند.

ضرورت انتخاب کارشناس خودرو متخصص و کار بلد:

گاهی یک خودرو به‌ظاهر برازنده را می‌یابیم و تصمیم به خرید آن می‌گیریم درحالی‌که از مشکلات فنی و معایب موجود در رنگ بدنه آن غافل بوده و به علت عدم تخصص در این زمینه، مشکلات عمده از دید ما دور می‌مانند. در اینجا فقط کارشناسان حرفه‌ای و مورد اعتماد به کمک ابزارهای سنجش قدرتمند قادرند معایب موجود را شناسایی و به ما گوشزد نمایند.

همان‌طور که در زمان برطرف نمودن مشکلات بدنه انتخاب فرد مطلع به اصول صافکاری در اولویت بوده و عدم آگاهی وی به سطوح مختلف آسیب و روش‌های مناسب سبب می‌شود، ویژگی‌های صافکاری و نقاشی خوب را به‌هیچ‌وجه از فعالیت آن شاهد نباشیم، در هنگام خرید اتومبیل نیز باید از توانایی کارشناس در شناخت دقیق خودرو و مشخصات فنی آن مطمئن باشیم تا خودرویی با اصالت و سلامت فنی کامل را دریافت نماییم.

مراحل مختلف کارشناسی خودروی دست‌دوم:

تمامی کارشناسان سنجش و بررسی‌های فراوانی را در جهت تعیین قیمت نهایی خودرو انجام می‌دهند که همگی آن‌ها توسط دستگاه‌های تست بدنه و فنی خودرو به‌منظور کاهش ضریب خطا انجام می‌شود. به همین دلیل است که تضمین کیفیت بعد از عمل کارشناسی امکان‌پذیر بوده و خریداران خودرو می‌توانند به نظرات این کارشناسان اعتماد نمایند.

پس از اتمام کار برگه گزارشی که شامل موارد کارشناسی شده، قیمت خودرو و هزینه کارشناس است تحویل داده می‌شود. برخی از موارد کلی کارشناسی را می‌توان به کارشناسی بدنه خودرو، رنگ، اصالت اتاق، موتور، کیلومتر کارکرد و … دسته‌بندی نمود.

نحوه بررسی کارشناسی خودروهای نو:

نو یا دست‌دوم بودن یک خودرو ملاک مهمی برای تعیین قیمت کارشناسی نیست، زیرا تمامی مراحل انجام کار در هردوی آن‌ها یکسان و به یک صورت واحد انجام می‌شود، ازاین‌رو بررسی سلامت موتور و گیربکس، تست رانندگی، اصالت تجهیزات و … که در اتومبیل دست‌دوم موردبررسی قرار می‌گیرد دقیقاً در مورد خودروهای نو نیز انجام‌شده و درنهایت گزارش کار به خودرودار تحویل داده می‌شود.

نحوه سنجش قیمت خدمات کارشناسی اتومبیل‌های لوکس:

اتومبیل‌های لوکس در زمان انجام کارشناسی بدنه و فنی در جهت قیمت‌گذاری دارای حساسیت‌های بیشتری هستند. بدنه این خودروها بارنگ‌های خاص و باقیمت‌های بالاتری پوشیده شده بدین ترتیب اگر فرد صافکار به ویژگی‌های صافکاری و نقاشی خوب مسلط نباشد و از کنار آیتم‌های موردنیاز با بی‌توجهی بگذرد، عواقب سنگینی را شامل حال خودروداران می‌نماید و ضربات محکمی را به قیمت این اتومبیل‌ها وارد می‌سازد.

از طرفی مسائل فنی این اتومبیل‌ها نیز به علت حضور انواع سنسورها که باید حتماً توسط دستگاه دیاگ و با امکانات و تجهیزات بیشتری موردسنجش قرار گیرند مسلماً زمان برتر بوده و بار مالی بیشتری را بر خریداران تحمیل می‌کند.

اما خودروهای دیگر را می‌توان متناسب بازمان صرف شده، ارزش اتومبیل، تعداد آپشن‌های موجود در آن تقریباً در یک رنج قیمت و در حدی بسیار پایین‌تر در نظر گرفت. یک اتومبیل لوکس با بخش‌های پیشرفته در مقایسه با یک خودرو ساده با دستگاهی محدود به موتور و بدنه و تجهیزات انتقال قدرت، به بررسی زمان برتر و با تجهیزاتی مجهزتر نیازمند است.

چگونگی ارائه گزارش‌های کارشناسی به خریداران:

گزارش‌های کارشناسی به دو صورت کتبی و شفاهی به خریداران خودرو اعلام و وضعیت فعلی خودرو به اطلاع آن‌ها می‌رسد. تک‌تک اعمال انجام‌شده مانند سنجش خطاها و پارامترهای موتور، تست جلوبندی، ترمز، فرمان، گیربکس و … همگی هم به‌صورت کتبی و هم شفاهی بیان می‌شود. در این مرحله خریداران را از صافکاری و رنگ بدنه و به دنبال آن عدم اعمال ویژگی‌های صافکاری و نقاشی خوب که احتمال ریزش و یا ترک خوردن رنگ را دربر دارد و همچنین از مشکلات فنی خودرو آگاه می‌سازند.

 

اسکرول به بالا